Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    no to może macie tam bardzo porządny serwis, ja niestety doświadczyłem jednego, że jak coś sie popsuje i trzeba wyłożyć pieniążki na to, to z pewnością w okresie gwarancji nie będą to ich tylko moje pieniądze, dlatego takie posunięcia jak wymiana modułu, anteny itd... hmmm, dla mnie ryzykowne podejście. jest to moje bodajże 8 auto w życiu wiec trochę się przeżyło czasu i dlatego wolę być ostrożny.
    Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
    Była:
    Jest:
    1) Octavia 1,4 TSI

    jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

    Komentarz


    • #52
      witam. odświerze nieco temat.
      Mam pytanko do fachowców z elektryki, pod który wolny miejsce na bezpiecznik moge sie wpiąć aby mieś zasilanie +12V po stacyjce ?, tak aby can nie wywalał blędów.
      W zalączeniu fotki
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #53
        czyzyk64, obojętnie, dlaczego miałby wywalać jakieś błędy?

        Komentarz


        • #54
          czyzyk64, Poszukaj wg pierwszej strony, wydaje mi się że przy numerze 31 i 30 będziesz miał po stacyjce +12V. Widzę też, że masz inaczej ulokowane bezpieczniki niż u mnie. Najlepiej jakbyś każdy po kolei przemierzył i wyjdzie Ci gdzie jest prąd po stacyjce.
          mkII 20VT (600h worked)
          Roooooomster

          Komentarz


          • #55
            Zdjęcie masz na pierwszej stronie. A oprócz tego weź miernik w łapę i pomierz, czy masz tak samo.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #56
              ok. faktycznie zostaje tylko miernik.

              Komentarz


              • #57
                pod zapalniczkę podłącz się, ja tak zrobiłem, rozmieszczenie bezpieczników masz w książce serwisowej
                Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                Była:
                Jest:
                1) Octavia 1,4 TSI

                jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                Komentarz


                • #58
                  Koledzy a powiedzcie jak zdjąć okrągłą ramkę wkoło przełącznika świateł ?
                  O3 RS TDI DSG

                  Komentarz


                  • #59
                    kwak410, złap za dolną krawędź i szarpnij nieco w górę.
                    mkII 20VT (600h worked)
                    Roooooomster

                    Komentarz


                    • #60
                      mocno ??

                      [ Dodano: Sob 23 Lip, 11 23:15 ]
                      rozumiem, że najpierw trzeba zdjąć szary pasek ozdobny ? czy on nie zejdzie bez zdjęcia okrągłej ramki ?
                      O3 RS TDI DSG

                      Komentarz


                      • #61
                        kwak410, Wróć, wczoraj byłem lekko zmęczony i nie doczytałem.

                        Jeśli chcesz ściągnąć dekor, to najpierw musisz wyciągnąć cały przełącznik świateł.
                        Robisz to tak:
                        Ustawiasz włącznik w pozycji zero,
                        wciskasz przełącznik do środka i przekręcasz w prawo,
                        po czym wyciągasz cały przełącznnik.
                        mkII 20VT (600h worked)
                        Roooooomster

                        Komentarz


                        • #62
                          blind_walker, za późno - już połamałem po zamontowaniu ponownym się trzyma ale sobie już nową okrągłą rameczkę w ASO zamówiłem.

                          [ Dodano: Czw 28 Lip, 11 22:01 ]
                          blind_walker, to powiedz mi jeszcze proszę ile stopni w prawo i jak mocno go trzeba obrócić bo wczoraj próbowałem i dupa. Wciska się oczywiście ale w prawo za dużo się nie da obrócić - jakieś 15 stopni może - a wyjść nie chce i tak.
                          O3 RS TDI DSG

                          Komentarz


                          • #63
                            Czy ktoś już znalazł takie miejsce, żeby plus po stacyjce pojawiał się nie tylko na włączonym zapłonie i światłach, a tak jak powinien?

                            Komentarz


                            • #64
                              +12V po stacyjce pojawia się napewno na 5A bezpieczniku SC2 od zasilania elektroniki pompy paliwa.

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez czyzyk64
                                witam. odświerze nieco temat.
                                Mam pytanko do fachowców z elektryki, pod który wolny miejsce na bezpiecznik moge sie wpiąć aby mieś zasilanie +12V po stacyjce ?, tak aby can nie wywalał blędów.
                                W zalączeniu fotki
                                Najlepiej kupić sobie pin i wpiąć sobie nowy bezpiecznik. Jak dostaniemy się na tyły tablicy rozdzielczej to tam mamy dwa główne rzędy bezpieczników. Na jednym mamy stały plus na drugim po stacyjce. Wystarczy, że nasz nowy kabel zaopatrzymy w końcówkę (pin) i wetkniemy go od tyłu (a fe) w wolny otwór. Od przodu montujemy bezpiecznik i gotowe.

                                Mam nadzieje że zrozumiałe
                                pozdrawiam Krzysztof

                                Komentarz


                                • #66
                                  wolne są miejsca 29, 30 i 31 ... 12V po stacyjce.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    witam, a ja mam takie pytanie: czy podłączanie dodatkowych źródeł poboru prądu z już istniejących to nie wprowadza dodatkowych wpisów (błędów) w komputerze? bo technicznie to widzę że wszystko opanowane jest, ale przecież zmieni się obciążenie łącza?
                                    Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                    Była:
                                    Jest:
                                    1) Octavia 1,4 TSI

                                    jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      właśnie dlatego piszę żeby nie podłączać do istniejących tylko zrobić nowe :roll:
                                      pozdrawiam Krzysztof

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez matompra
                                        witam, a ja mam takie pytanie: czy podłączanie dodatkowych źródeł poboru prądu z już istniejących to nie wprowadza dodatkowych wpisów (błędów) w komputerze? bo technicznie to widzę że wszystko opanowane jest, ale przecież zmieni się obciążenie łącza?
                                        Komputer komputera nie jest jeszcze na tyle rozbudowany żeby mierzyć prąd w swoich obwodach
                                        Jedyne co potrafi to wykryć błąd gdy spali się jakiś bezpiecznik (bo np. pompa abs nie odpowiada a jest w systemie), albo posumować znane obciążenia (np. włączenie świateł, ogrzewania szyby itp.) po to aby zmniejszyć pobór mocy przez inne urządzenie (mam na myśli omawianą w innym temacie grzałkę elektryczną, której moc zależy od kilku warunków m.in. włączonych obwodów).

                                        Jedyne zagrożenia jakie niesie podłączenie się pod instniejący obwód to przeciążenie tego obwodu = spalenie jakiegoś bezpiecznika i w związku z tym wyłączenie jakiejś funkcjonalności samochodu.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Czy taki adapter nada się do wyciągnięcia 12V dla CB ze skrzynki bezpieczników?
                                          http://allegro.pl/adapter-bezpieczni...939720740.html

                                          Trzeba gniazdo 12V zamontować zamiast wtyków dla multimetru i powinno działać, czy muszę jeszcze masę podłączyć do adaptera?
                                          Octavia2 Tour

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez hizoku
                                            Czy taki adapter nada się do wyciągnięcia 12V dla CB ze skrzynki bezpieczników?
                                            http://allegro.pl/adapter-bezpieczni...939720740.html

                                            Trzeba gniazdo 12V zamontować zamiast wtyków dla multimetru i powinno działać, czy muszę jeszcze masę podłączyć do adaptera?
                                            Nie nada się. To jest do zupełnie czego innego.

                                            PS.A jak toto by miało działać?

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez mrrudzin
                                              Nie nada się. To jest do zupełnie czego innego.

                                              PS.A jak toto by miało działać?
                                              Tak jak wcześniej są opisy ze sztukowaniem i podpinaniem kabelków bezpośrednio pod bezpiecznik to przy tym kabelku można to zrobić w mniej inwazyjny sposób, ważne przy aucie na gwarancji.
                                              Nadal nie widzę powodu dla którego ten kabel się nie sprawdzi??
                                              Octavia2 Tour

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                no bo się po prostu nie zmieści pod pokrywką
                                                powinien być zakrzywiony pod kątem 90 stopni

                                                Naprawdę nie wiem, co was powstrzymuje przed dodaniem nowego bezpiecznika do skrzynki bezpieczników. W skrzynce są wolne miejsca na bezpieczniki z doprowadzonym +12V. na "nóżce od góry". Wystarczy dodać pin bodajże 000 979 131E i wpiąc go na dole. Po włożeniu bezpiecznika w gniazdo będzie 12V na tym pinie chronione bezpiecznikiem. Żadnego rzeźbienia w gównie z jakimiś przelotkami. Przewody, które dochodzą do tej skrzynki wytrzymają wybuch bomby atomowej niż się spalą od jakiegoś śmiesznego bezpiecznika 10 czy 20 A....
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Tak, to fakt, nie zmieści się, zauważyłem. Zakrzywionych nie znalazłem.
                                                  Odpowiedni byłby taki "Zündplusadapter" jak tu http://www.octavia-forum.de/forum/vi...p?f=19&t=15971, ale nie mogę namierzyć podobnego.
                                                  Taki gotowy adapter byłby wygodniejszy i można, by go szybko zdemontawać przed wizytą w ASO. W ostateczności pewnie zrobię tak jak piszesz, Enriquez.
                                                  Octavia2 Tour

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Przeciez taki adapter to mozna samemu zrobic z bezpiecznika jakiegos, rozlozyc, dolutowac przewody i po sprawie.

                                                    Swoja droga ciekawa wersja climatronic, kluczyk scyzoryk, brak radia, schowek w desce - takie dziwne Ambiente
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X